Перейти до основного вмісту

Марина займалася прибиранням у квартирі, коли раптом почула дзвінок у двері. Вона залишила всі свої справи та пішла відчиняти. На порозі стояв незнайомий чоловік. – Доброго дня, я ваш сусід із п’ятого поверху, – представився він. – Вітаю, – відповіла Марина, трохи здивована. – Щось трапилося? – У мене до вас невелика справа… Це для вас, – сказав чоловік, простягаючи пакет. – Що це? – насторожено поцікавилася Марина. – Візьміть, будь ласка. Я знаю, що це вам необхідно, – наполягав сусід. Марина взяла пакет і обережно зазирнула всередину. Її погляд застиг, а в грудях защеміло. – Дякую, – прошепотіла вона, ледве стримуючи сльози. Вони потекли щоками, виражаючи почуття, які словами було не передати.

 

Марина сиділа на табуреті, зітхаючи та роздумуючи, як життя могло так круто змінитися. Три картоплини, що вона відклала на суп, зіпсувалися й тепер лежали у сміттєвому пакеті. Марина вже уявляла, як запах заповнить квартиру, якщо не винести відро негайно.

Зібравши себе до купи, жінка піднялася й вирішила діяти. Її маленький син Андрійко вже починав ворушитися в ліжечку, готуючись заплакати. Марина посміхнулася до нього, витерла сльози та взяла малюка на руки.

– Гаразд, ходімо гуляти й винесемо сміття, – сказала вона лагідно.

Спускаючись сходами, Марина побачила незнайомого чоловіка, який піднімався з сіткою картоплі.

– Вибачте, ви тут живете? – звернулася вона до нього.

– Так, на п’ятому поверсі.

– А я на третьому. Можливо, ви могли б позичити три картоплини? Моя зіпсувалася, а я планувала суп варити.

Чоловік уважно подивився на Марину.

– Три? – перепитав він, здивовано піднявши брову.

– Так, лише три. Я поверну за тиждень, – поспішно додала вона, показуючи пакет зі сміттям, ніби це мало пояснити ситуацію.

– Добре, зачекайте. Я щойно занесу сітку додому й відсиплю вам, – відповів чоловік.

Через кілька хвилин він повернувся, але вже не з трьома картоплинами, а з цілим пакетом продуктів.

– Ось, це вам. І не переживайте, ми ж сусіди. Мене звати Ігор, якщо що потрібно, звертайтеся, – сказав він.

Пізніше до Марини завітала сусідка з п’ятого поверху й принесла олію, борошно, цукор.

– Тримай, і не соромся. Якщо треба посидіти з малюком, принось. Я завжди вдома, – сказала жінка, залишаючи пакет біля дверей.

Новина про молоду вдову з немовлям швидко поширилася районом. Люди, навіть ті, кого Марина раніше не знала, приходили з підгузками, одягом, їжею. Хоч їй було незручно, вона приймала допомогу з вдячністю.

Одного вечора до її дверей постукала жінка в старому пальті.

– Привіт, я Ольга. Ось три картоплини, наш двірник розповів про тебе. Мені здалося, що тобі потрібніше.

Марина запросила Ольгу увійти, показала свої запаси й запропонувала підгузки для її дитини.

– Дякую, – прошепотіла Ольга, опустивши очі.

– Ти мені три картоплини, а я тобі підгузки. Ми допоможемо одна одній, – усміхнулася Марина.

Ця проста історія про людське тепло та взаємодопомогу показала, що добро може змінити життя. Навіть маленький жест здатен подарувати надію та підтримати у важкий час.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Мій чоловік щороку протягом 12 років їздив у тижневу відпустку на острови зі своєю родиною

  Щоліта, протягом дванадцяти років, мій чоловік Том їздив на сімейний відпочинок на острів. Він проводив там тиждень із батьками, братами та сестрами, купаючись у теплому морі, насолоджуючись розкішними заходами сонця та безтурботними днями. Але жодного разу він не взяв із собою мене або наших дітей. Спочатку я сприймала це як традицію його родини. Проте з кожним роком мене все більше гризли сумніви. Чому він ніколи навіть не запропонував узяти нас із собою? Чому наша родина, яку ми створили разом, була ніби відокремлена від тієї, з якої він виріс? Я кілька разів питала його про це, але Том завжди відповідав одне й те саме: «Мама не хоче, щоб на цю відпустку приїжджали родичі, які увійшли в сім’ю через шлюб. А ще я не хочу залишатися сам із дітьми». Цього року я вирішила більше не мовчати. За тиждень до їхнього від’їзду я набрала номер свекрухи. Серце калатало, пальці стискали телефон, а в горлі стояв клубок. Коли вона відповіла, я глибоко вдихнула і запитала: — Чому Том не хоче в...

“Врятувала дуже багато наших хлопців”: на війні загинула 28-річна Марія Власюк

На Луганщині, біля населеного пункту Білогорівка загинула сержантка Марія Власюк. Вона рятувала життя наших воїнів.  Марія прцювала фельдшером евакуаційного відділення медичної роти. Дівчина була фельдшером евакуаційного відділення медичної роти. З 24 травня вона перестала виходити на зв’язок, тоді її сім’я почала шукати дівчину. Вчора повідомили що дівчина загинула. Їй було лише 28 років. “Наша землячка з села Бистричі, фельдшер евакуаційного відділення медичної роти, мала попереду ціле життя, яке віддала за наших хлопців на передовій.  Важко знайти такі слова, які б змогли зменшити душевний біль рідним від втрати доньки, сестрички…” – йдеться в дописі. Нехай Марії земля буде пухом, а пам’ять про героїчну доньку України вічно зберігатиметься у наших серцях.

Весілля Наталі й Олега було в самому розпалі. Гості веселилися, піднімали тости, сміялися. Але раптом Олег помітив незнайомого бороданя, який час від часу підсідав до їхнього святкового столика. “Мабуть, це якийсь приятель батька,” – подумав він, побачивши, як бородань сидить поруч із його татом і щось жваво обговорює. На перший погляд усе виглядало невинно, але поведінка цього чоловіка явно тривожила Ніну Миколаївну, матір нареченої. – Це хто? Друг твого батька? – запитала теща, стримуючи емоції, але в голосі вже відчувалося занепокоєння. – Ми його не запрошували! – Не знаю, – знизав плечима Олег. – Тоді чому він тут сидить? Якщо ми його не кликали, чому він поводиться, наче вдома? Іди з’ясуй, хто це, і скажи, щоб пішов! Олег здивовано дивився на тещу, не розуміючи, чому вона так рознервувалася.

  Весілля Наталки й Олега вирішили святкувати в ресторані – зручно та економно. До того ж свекор тітки нареченого був власником цього закладу, тож витрати на святкування стали символічними. Для тридцяти гостей не потрібно було бронювати весь зал – замовили довгий стіл біля вікон, і всі гості чудово розмістилися. Напередодні весілля трапилася неприємність – батька нареченої терміново відправили у відрядження. Опиратися не було сенсу: він був незамінним спеціалістом, а справа терміновою. Наталка засмутилася – як же так, весілля без батька? Але змінити нічого не можна було. Батько пообіцяв, що після повернення обов’язково надолужить втрачений час. Настав день весілля. Все проходило за звичним сценарієм: викуп нареченої, церемонія в РАГСі, прогулянка містом у лімузині, а потім збір у ресторані. Увечері ресторанний зал був заповнений вщерть: усі столики зайняті, грала музика, гості веселилися й танцювали в напівтемряві. Святкова атмосфера була на висоті. У розпал свята наречений Олег по...

“Волю Пташці!”: дівчина з Тернопільщини, яка захищала “Азовсталь”, опинилася у ворожому полоні (ВІДЕО)

Уродженка Тернопільщини Катерина, яку останнім часом частіше називають Пташкою, опинилася в російському полоні. Дівчина своїм співом підтримувала бойовий дух соратників при обороні “Азовсталі”. Зараз вона – в руках ворогів. Про це у Фейсбуці під оприлюдненим відео написала Оксана Ахроменко. “Натрапила на відео, яке боялась побачити… Катруся… Знаю цю дитину напевно років п’ять… Якось, йдучи з репетиції, Катруся розказала мені про її мрію, а я мала необережність підтримати і надихнути її на крок,який кардинально змінив її життя. Чесно?… Відчуваю свою провину в тому, що вона зараз у такій ситуації, що воно опинилась на війні замість того, щоб розвивати свою кар’єру співачки чи актриси, про що ми теж говорили… Але наша Катя у полоні. Буду сподіватися, що це все не на довго і що наших героїв Азову скоро поміняють, що я обійму Катрусю і добре “дам по дупі”(звичайно це жарт). Пишаюсь нею. Катя-справжня героїня, мужня, цілеспрямована, рішуча, самостійна! Її силі волі можна було позаздрити. Бач...