Перейти до основного вмісту

Посадочний календар на серпень 2023 року. Які рослини ще не пізно садити та в які дні це краще робити

 

Серпень є найбільш зайнятим та результативним місяцем для тих, хто має власні ділянки. Влітку завершується збір врожаю, проводиться обрізка плодових дерев та кущів, і тривають роботи в саду та на городі. Місячний календар допомагає правильно спланувати сільськогосподарські роботи, враховуючи фази місяця, які впливають на ріст та врожайність рослин.

1 — 3 серпня. В перші дні серпня, коли місяць повний, не рекомендується працювати з рослинами.

4 по 5 серпня — урожайні дні, коли можна садити огірки та пекінську капусту в теплиці. Також підходить час для посіву швидкорослих салатів і пересадки квітів, зокрема цибулевих. У цей період можна займатися обрізанням дерев, однак варто уникати їх поливу.

6 серпня — неродючий день, коли краще уникати саджання рослин, але можна займатися боротьбою зі шкідниками та збирати урожай.

7 по 9 серпня — вдалі дні, коли можна сіяти редьку, салат і мангольд, а також вносити компост і гній. В саду цей час підходить для обрізки полуниці та винограду.

10 по 11 серпня — час збору врожаю овочів, прищипування баклажанів і помідорів, а також розпушування грядок. Для дерев і чагарників настав час обрізки.

У дні з 12 по 14 серпня, що також є урожайними, рекомендується сіяти зелень та салати на городі та пересаджувати розсаду огірків у теплицю.

15-17 серпня — молодий місяць, коли необхідно утриматися від робіт з рослинами.

З 18 по 19 серпня — час прищипування помідорів, баклажанів і перців, а також збору урожаю для зберігання. Можна також підготовити грядки для посіву озимих культур.

20-21 серпня — час для висадки розсади огірків і капусти у теплицю, а також збору овочів і фруктів для заморозки. Доцільно проводити боротьбу з хворобами та шкідниками, а також садити квіти у горщики.

З 22 по 24 серпня — посів капусти та огірків на розсаду, а також пересадка квітів.

З 25 по 26 серпня — час для посіву огірків, цвітної капусти та зелені в теплиці. Рекомендовано обробляти ділянку від хвороб і шкідників, збирати овочі для заморозки й заморожувати їх.

З 27 по 29 серпня — можна садити рослини в теплицю або на підвіконні, а також пересаджувати рослини у горщики. Прищипування молодих дерев і чагарників також буде корисним заняттям.

З 29 по 30 серпня — збір насіння, викопування картоплі, боротьба з бур’янами, хворобами та шкідниками. Для грядок зі збереженим урожаєм можна провести перекопування, удобрити їх і замульчувати на осінь.

31 серпня — повня, коли краще утриматися від сільськогосподарських робіт. Цей час можна використати для заготівлі консервації та догляду за кімнатними квітами.

Беріть до уваги місячний календар на серпень 2023, плануйте роботи на своїй ділянці так, щоб використати кожен день якомога ефективніше для отримання більшого і якісного врожаю.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Звільнені з полону українські льотчики розповіли про катування в рф

У квітні українській владі вдалось звільнити з російського полону двох українських льотчиків – 29-річного Олексія Чижа та його друга – 33-річного Івана Пепеляшко. Вони виконували бойове завдання, проте загарбники збили їхній вертоліт. Поранені захисники потрапили до російського полону. Про це повідомляє CNN, передає ТСН. Олексій Чиж розповідає, що він та Іван Попеляшко були тяжко поранені. Щоб отримати лікування російські окупанти змусили їх прочитати на камеру заяву про те, що вони виступають проти війни в Україні, а в полоні до них добре ставляться. Проте насправді – це брехня. Українських льотчиків відмовлялись лікувати та постійно били. Також Олексія переконували прийняти російське громадянство. “Вони питали мене: чому ви хочете повернутися в Україну? Подивіться, яка велика і потужна Росія. Тут є багато можливостей”, – каже льотчик з іронією та відзначає, що в лікарняній палаті були брудні простирадла, а розбите вікно було закрито папером. Після лікування льотчиків відвезли до табо

“Прощавай, ангелочку”: не стало однорічної Олівії, якій збирали кошти на порятунок

Рак крові забрав життя однорічної Олівії, якій масово збирали гроші на лікування. На жаль, вчора мати дівчинки, Оксана Музика Зубик, повідомила що маленької дівчинки не стало сил боротися з хворобою. «Світ ловив тебе та не впіймав… Назавжди в наших серцях наша Олівійка, наш Ангелочок….16.04.21-1.06.2022», – написала на прощання мама Олівії. Як повідомлялося раніше, дівчинці у квітні трансплантували кістковий мозок. Батьки та близькі сподівалися що, завдяки стовбуровим клітинам Олівія зможе одужати. Однак дива не сталося.. Джерело.

Дpoздoв: “Альo, українці, ви в своєму умі? Я шoтo нe дoгaняю paдocтi нaшиx cпiвгpoмaдян cтocoвнo дopучeння уpяду poзpoбити вiзoвий peжим iз Рociєю пicля уcпiшнoї eлeктpoннoї пeтицiї.”

Альo! Якi вiзи з pociйcькoї фeдepaцiєю? Я шoтo нe дoгaняю paдocтi нaшиx cпiвгpoмaдян cтocoвнo дopучeння уpяду poзpoбити вiзoвий peжим iз pociєю пicля уcпiшнoї eлeктpoннoї пeтицiї. Який вiзoвий peжим, шaнoвнi? Пoвнa зaбopoнa в’їзду нa пiдcтaвi opкiвcькoгo гpoмaдянcтвa – й дa cвiдaнiя. Нeзaлeжнo вiд вiку й cтaтi, ocвiти й пoглядiв. Вiдкoли pуcкий в’їxaв дo нaшoї кpaїни нa тaнку i влeтiв нa бoмбapдувaльнику – нi пpo якi вiзи нe мoжe бути мoви. Лишe зaбopoнa в’їзду. А виїзд – лишe в фopмaтi 300 (у кpaщoму випaдку) aбo 200 (cтaндapт). Для пpиклaду, Лaтвiя пpипинилa видaчу вiз pociянaм у пepший жe дeнь вiйни. Бaгaтo кpaїн Євpocoюзу зpoбили тe caмe. А нaшi лишe зapaз poзiщeдpилиcя нa вiзoвий peжим! Тa й тo, тaкe вpaжeння, нa вiдчiпнoгo, aби xoч якocь пepeкpити нeгaтивнi piшeння cтocoвнo iншиx пeтицiй з нe мeншoю кiлькicтю пiдпиcaнтiв. Рiшeння пpo вiзи є зaпiзнiлим нa 30 poкiв мaкcимум, нa 8 – тoчнo. А зapaз, пicля пoвнoмaштaбнoгo втopгнeння, нe пpo вiзи тpeбa гoвopити – a пpo зaбopoну в’їзду!

“Я вас благаю, люди, не мовчіть, ви не уявляєте, що з ними там роблять”: сестра “Волини” закликала допомогти повернути додому захисників Маріуполя – ВІДЕО

Сестра захисника “Азовсталі”, вже легендарного командира морпіхів 36-ї бригади Сергія Волинського, закликала кожного українця допомогти повернути своїх героїв додому. Для цього, переконана Тетяна Харько, необхідно постійно нагадувати світові про мужніх і незламних воїнів, які нині перебувають у полоні. Всі вони мають повернутися додому, туди, де на них чекають їхні батьки, кохані та діти. Про це вона сказала на пресконференції у Києві 30 травня. Сестра командира “Волини” нагадала, що захисники Маріуполя повністю виконали наказ і тримали місто, вразивши своїм героїзмом увесь світ. “Морпіхи та всі інші захисники “Азовсталі” гідно виконали усі поставлені завдання. Вони стримували собою потужний натиск на всю Україну, не пропускаючи ворога на інші території. Зараз виходить так, що люди починають забувати про подвиг наших захисників”, – зазначила Харько. Вона наголосила: аби не нашкодити переговорам щодо обміну незламних воїнів на полонених окупантів, їхніх родичів просили зберігати тишу. О