Перейти до основного вмісту

Коли я розлучилася з чоловіком і повернулася до мами в село, де вона жила разом із сестрою та її родиною, найбільше невдоволення висловлював чоловік Тамари, Петро. Їм довелося звільнити для мене одну кімнату, що, очевидно, йому дуже не сподобалося, адже він уже вважав себе головним господарем у будинку. Узимку Петро навіть вимагав від мене гроші за те, що рубає дрова для всіх, хоча дрова купувала наша мама. Урешті-решт я не витримала й разом із сусідкою вирушила до Італії, бо більше не могла залишатися в тому домі. Минуло багато років, і я не приїжджала в Україну. А коли повернулася на кілька днів уже заміжньою, мене дуже засмутили мамині очі.

 


Коли я з чоловіком розлучилася, то повернулася з міста жити в село до своєї мами, вони тоді з сестрою жили, яка була заміжня і мала дитину.

Коли я приїхала додому, то чоловік сестри Петро був незадоволений такому перебігу подій, адже тепер вони жили з донькою в одній кімнаті, бо другу звільнили мені з сином. Він вважав себе повноправним господарем у нашому домі, адже був єдиним чоловіком, і говорив, що вся важлива та важка робота на його плечах, тому ми без нього аж ніяк би не впоралися. Взимку доходило до того, що Петро говорив, щоб я йому платила гроші, адже гріюся в хаті, а дрова рубає він, хоча самі дрова завжди купувала наша мама з пенсії.

Жити мені було дуже непросто у власній хаті, сестра Тамара, особливо, мені нічого не говорила, але завжди була на стороні чоловіка, і я стала помічати, як з кожним днем він її ще більше переконує.

Роботи в селі особливої не було і я вирішила поїхати з нашою сусідкою в Італію, вона з невісткою своєю давно там працюють, дітям добре допомогли, ті живуть в місті давно, мають свої квартири, машини. Видно, що дівчата мене брати не дуже хотіли, говорили, що мороки зі мною багато там буде, потрібно влаштувати мене там, допомогти усім, а це чимало часу та клопотів. Та я розповіла, як мені живеться зараз і вони мене пошкодували.

Свого сина я залишила на маму, а сама поїхала за кордон гроші заробляти. Оплачували мені роботу добре, але сеньйора моя була дуже недоброю жінкою, скільки всього мені прийшлося побачити з нею, скільки змовчувала я, бо знала, що не маю права їй щось заперечити, залишуся без роботи і знову прийдеться повертатися в село. Старенька не любила, коли я їду додому, вона постійно казала, що я маю бути з нею, інакше попросить дітей знайти їй другу доглядальницю. Виходу у мене не було, тому додому я їздила дуже рідко, хоча було прикро від того. Гроші мамі і синові я передавала сусідкою.

А потім так склалося, що я познайомилася з одним чоловіком, у Роберто була своя власна однокімнатна квартира в центрі міста, він був розлучений давно, дітей не мав. Ми стали зустрічатися, а згодом він покликав мене жити до себе. Згодом я дізналася, що чекаю дитину, Роберто був людиною доброю, ми з ним вирішили, що я заберу до нас сина і залишу роботу по догляду за старенькою бабусею. Ми одружилися, а потім я поїхала в Україну за сином.

Мама моя дуже постаріла, вона схудла, очі сумні. Я весь час надсилала їй чимало грошей, а як виявилося, вона більшу частину віддавала зятю і своїй доньці, вони постійно просили їх у мами через те, що там жив мій син, хоча вони ні копійки до нього не доклали, але вважали, що він живе у їх будинку.

Я стала говорити з сестрою, що мама вже старенька, щоб вони поважали її, допомагали в усьому, адже живуть в її хаті. А виходить навпаки, Петро лише докоряє тещі в усьому.

Тамара була незадоволена розмовою зі мною, вона сказала, що якщо я така хороша донька, то чому сама маму не доглядаю, а лише залишила на неї дитину та поїхала за кордон за грошима. Але ж я мамі надсилала гроші, щоб вона з дитиною ні в чому не мала потреби.

Я зараз в такому смутку. Що мені робити? Я не можу забрати маму з собою, та й залишитися з нею не можу. Якесь замкнене коло. Невже так можна ставитися до рідної людини? Невже сестра не може по-людськи жити з мамою в її хаті, мама дуже добра і спокійна людина, й слова зайвого ніколи Тамарі з Петром не скаже. Що мені з мамою робити? Як тут вихід знайти?

Мені завтра в Італію потрібно їхати, а тут таке.

фото ілюстроване

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Мій чоловік щороку протягом 12 років їздив у тижневу відпустку на острови зі своєю родиною

  Щоліта, протягом дванадцяти років, мій чоловік Том їздив на сімейний відпочинок на острів. Він проводив там тиждень із батьками, братами та сестрами, купаючись у теплому морі, насолоджуючись розкішними заходами сонця та безтурботними днями. Але жодного разу він не взяв із собою мене або наших дітей. Спочатку я сприймала це як традицію його родини. Проте з кожним роком мене все більше гризли сумніви. Чому він ніколи навіть не запропонував узяти нас із собою? Чому наша родина, яку ми створили разом, була ніби відокремлена від тієї, з якої він виріс? Я кілька разів питала його про це, але Том завжди відповідав одне й те саме: «Мама не хоче, щоб на цю відпустку приїжджали родичі, які увійшли в сім’ю через шлюб. А ще я не хочу залишатися сам із дітьми». Цього року я вирішила більше не мовчати. За тиждень до їхнього від’їзду я набрала номер свекрухи. Серце калатало, пальці стискали телефон, а в горлі стояв клубок. Коли вона відповіла, я глибоко вдихнула і запитала: — Чому Том не хоче в...

“Врятувала дуже багато наших хлопців”: на війні загинула 28-річна Марія Власюк

На Луганщині, біля населеного пункту Білогорівка загинула сержантка Марія Власюк. Вона рятувала життя наших воїнів.  Марія прцювала фельдшером евакуаційного відділення медичної роти. Дівчина була фельдшером евакуаційного відділення медичної роти. З 24 травня вона перестала виходити на зв’язок, тоді її сім’я почала шукати дівчину. Вчора повідомили що дівчина загинула. Їй було лише 28 років. “Наша землячка з села Бистричі, фельдшер евакуаційного відділення медичної роти, мала попереду ціле життя, яке віддала за наших хлопців на передовій.  Важко знайти такі слова, які б змогли зменшити душевний біль рідним від втрати доньки, сестрички…” – йдеться в дописі. Нехай Марії земля буде пухом, а пам’ять про героїчну доньку України вічно зберігатиметься у наших серцях.

Весілля Наталі й Олега було в самому розпалі. Гості веселилися, піднімали тости, сміялися. Але раптом Олег помітив незнайомого бороданя, який час від часу підсідав до їхнього святкового столика. “Мабуть, це якийсь приятель батька,” – подумав він, побачивши, як бородань сидить поруч із його татом і щось жваво обговорює. На перший погляд усе виглядало невинно, але поведінка цього чоловіка явно тривожила Ніну Миколаївну, матір нареченої. – Це хто? Друг твого батька? – запитала теща, стримуючи емоції, але в голосі вже відчувалося занепокоєння. – Ми його не запрошували! – Не знаю, – знизав плечима Олег. – Тоді чому він тут сидить? Якщо ми його не кликали, чому він поводиться, наче вдома? Іди з’ясуй, хто це, і скажи, щоб пішов! Олег здивовано дивився на тещу, не розуміючи, чому вона так рознервувалася.

  Весілля Наталки й Олега вирішили святкувати в ресторані – зручно та економно. До того ж свекор тітки нареченого був власником цього закладу, тож витрати на святкування стали символічними. Для тридцяти гостей не потрібно було бронювати весь зал – замовили довгий стіл біля вікон, і всі гості чудово розмістилися. Напередодні весілля трапилася неприємність – батька нареченої терміново відправили у відрядження. Опиратися не було сенсу: він був незамінним спеціалістом, а справа терміновою. Наталка засмутилася – як же так, весілля без батька? Але змінити нічого не можна було. Батько пообіцяв, що після повернення обов’язково надолужить втрачений час. Настав день весілля. Все проходило за звичним сценарієм: викуп нареченої, церемонія в РАГСі, прогулянка містом у лімузині, а потім збір у ресторані. Увечері ресторанний зал був заповнений вщерть: усі столики зайняті, грала музика, гості веселилися й танцювали в напівтемряві. Святкова атмосфера була на висоті. У розпал свята наречений Олег по...

“Волю Пташці!”: дівчина з Тернопільщини, яка захищала “Азовсталь”, опинилася у ворожому полоні (ВІДЕО)

Уродженка Тернопільщини Катерина, яку останнім часом частіше називають Пташкою, опинилася в російському полоні. Дівчина своїм співом підтримувала бойовий дух соратників при обороні “Азовсталі”. Зараз вона – в руках ворогів. Про це у Фейсбуці під оприлюдненим відео написала Оксана Ахроменко. “Натрапила на відео, яке боялась побачити… Катруся… Знаю цю дитину напевно років п’ять… Якось, йдучи з репетиції, Катруся розказала мені про її мрію, а я мала необережність підтримати і надихнути її на крок,який кардинально змінив її життя. Чесно?… Відчуваю свою провину в тому, що вона зараз у такій ситуації, що воно опинилась на війні замість того, щоб розвивати свою кар’єру співачки чи актриси, про що ми теж говорили… Але наша Катя у полоні. Буду сподіватися, що це все не на довго і що наших героїв Азову скоро поміняють, що я обійму Катрусю і добре “дам по дупі”(звичайно це жарт). Пишаюсь нею. Катя-справжня героїня, мужня, цілеспрямована, рішуча, самостійна! Її силі волі можна було позаздрити. Бач...